1 - 0

Bramka: M.Wójcik 85'

Skład:Górzyński, Krupa(74' Wiatkowski), Serbista(83' Wikiera), Pieniek, Kurowski- Jastrzębski(65' Urban), Sołoniewicz(50' Iskra), D.Wójcik, Dudek- Roman, M.Wójcik

RELACJA Z MECZU O AWANS W ROZWINIĘCIU!!

Mecz rozpoczął się o godzinie 14. Warunki, oprócz silnego, momentami porywistego wiatru były idealne do gry- brak słońca i deszczu. Starannie przygotowana i zwilżona płyta boiska, równo przycięta trawa i dwie głodne gry drużyny- to musiało gwarantować świetne widowisko. Huragan przystępował do meczu mocno skoncentrowany, ze świadomością, że musi ten mecz wygrać. Liwia teoretycznie nie grała już o nic- ale praktycznie chciała pokazać kto jest najlepszą drużyną rundy wiosennej.

Od samego początku na boisku i jego okolicach dawało się wyczuć napięcie i oczekiwanie- już od pierwszej minuty obydwa zespoły toczyły niesamowicie zaciętą, lecz czystą walkę w środku pola. Pierwszą okazję miała jednak drużyna z Wilczonka- po akcji lewą stroną tercetu- Patryk Roman, Michał Wójcik, Krzysztof Dudek- szansę na gola miał Krzysiek ale trafił prosto w bramkarza. Po paru minutach swoją szansę miał Kamil Sołoniewicz, ale okazał się zbyt koleżeński i zamiast uderzyć odgrywał do lepiej ustawionego kolegi. Liwia nie ograniczała się tylko do obrony- każda ich akcja była przemyślana i nastawiona na atak pozycyjny. Nasi obrońcy mieli dużo pracy przy napastniku drużyny z Łochowa – Rafale Karłowiczu. Heroiczne wręcz boje toczył z nim Łukasz Krupa na zmianę z Rafałem Serbistą. Trzeba wspomnieć, że raz po raz dobrymi interwencjami popisywał się Tomek Górzyński, który ok. 30 minuty odważnym wyjściem na 13 metr zatrzymał nacierającego napastnika i zapobiegł utracie gola. Dopełniając opisu gry naszej linii defensywnej- świetne zawody rozgrywał nasz lewy obrońca Konrad Kurowski- który całkowicie zdominował swój rejon boiska. Liwia zasługuje na pochwały za zorganizowanie w defensywie i wyprowadzanie piłki z własnej połowy- to jest znakomicie poukładana drużyna, z którą w przyszłym sezonie każdy będzie musiał się liczyć.

Ale wróćmy do spotkania. W pierwszej części gry sporo zdrowia na boisku zostawili wszyscy nasi zawodnicy- ale najbardziej poświęcili się Patryk Roman i Tomek Jastrzębski, którzy zostali kopnięci w twarze- ale na szczęście nic poza siniakiem się nie stało i mogli obaj kontynuować grę. Swoje akcje w pierwszej połowie mieli i gospodarze i goście, ale pierwsza połowa na remis ze wskazaniem na gości.

Z każdą minutą drugiej połowy napięcie rosło, bo tak bardzo upragnionej bramki dalej nie było. Trochę ożywienia do naszych poczynań wniosło wejście trzech rezerwowych- Adama Urbana, Pawła Iskry i Pawła Wiatkowskiego, którzy odrobinę namieszali w szykach obronnych łochowian. Im bliżej było do końca, tym napięcie wzrastało.. Z każdą niewykorzystaną sytuacją szansa na awans do A-klasy się oddalała. Mocno w drugiej części gry pracowali obrońcy. Skutkiem poświęcenia jednego z nich-stopera- Rafała Serbisty- była interwencja, w której zatrzymał atak gości- ale przypłacił to skręceniem kostki, uniemożliwiającym mu dalszą grę. Była 83 minuta meczu. Została jedna –ostatnia- zmiana. Na boisku pojawił się grający trener- Maciek Wikiera. W swoim pierwszym kontakcie z piłką, wybitą przez obrońców Liwii futbolówkę zagrał do Michała Wójcika, który pod kryciem zdołał sprytnie uderzyć w kierunku bramki przeciwników- bramkarz źle interweniował i wypuścił piłkę z rąk wprost do siatki. Gol! 1:0!! Wszyscy zawodnicy, wraz z rezerwowymi rzucili się na strzelca gola. Od tej chwili nasza gra zrobiła się dojrzała, nie tylko broniliśmy jednobramkowej przewagi- ale co raz próbowaliśmy zagrozić bramce Liwii. Zawodnicy z Łochowa bardzo chcieli wyrównać, ale ich wyjścia do przodu skutkowały grożnymi kontrami ze strony Huraganu. Po jednej z takich akcji rzut wolny z lewej strony, z dwudziestego metra egzekwował Konrad Pieniek. Po jego strzale i niepewnej interwencji bramkarza wydawało się, że piłka przekroczyła linię bramkową, lecz sędzia gola nie uznał- gramy dalej. Później szanse na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Paweł Wiatkowski- przestrzelił w znakomitej sytuacji, Adam Urban- został zablokowany przez obrońców, oraz Damian Wójcik- trafił w poprzeczkę. W końcu sędzia zakończył mecz przedłużony o 3 minuty i awans Huraganu Wilczonek do A-klasy stał się faktem.

Zasłużyliśmy na ten awans ciężką, całoroczną pracą- w A-klasie będzie jeszcze trudniej- musimy wylewać pot na treningach i meczach, ale wszystko jeszcze przed nami. Na razie cieszymy się z awansu, który wisiał już na włosku. Dziękujemy Świtowi Barcząca za wsparcie, Liwii Łochów za piękne ostatnie spotkanie, oraz Wichrowi Sadowne za walkę do ostatniej kolejki o awans. Póki co cieszymy się z awansu- jest czas na fetowanie, ale już za miesiąc wznawiamy regularne treningi i walczymy o utrzymanie się w A-klasie!

BRAWO HURAGAN!

DZIĘKUJEMY TRENEROM, ZAWODNIKOM, PREZESOM, KIBICOM I WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ W JAKIŚ SPOSÓB DO AWANSU HURAGANU DO A-KLASY!!!

OSOBNE GRATULACJE DLA KAPITANA- MICHAŁA WÓJCIKA ZA ZDOBYCIE TYTUŁU KRÓLA STRZELCÓW B KLASY!!